Поводом циклуса предавања о Миланском едикту и Цару Константину, у Кули Небојша у Доњем граду Београдске тврђаве, 16. априла 2013. године, уводно предавање одржао је Његово Преосвештенство Епископ ремезијански Г. Андреј.
Пред великим бројем посетилаца Владика Андреј је говорио о значају и суштини Миланског едикта са посебним освртом на улогу државе у слободи хришћанске вероисповести. На основу самих јеванђелских начела и учења Светог Апостола Павла, хришћанска традиција у самој свој суштини изражава једно схватање о слободи, за које је појам међусобне повезаности у одговорности и сарадњи конститутиван. Хришћанство је својим настанком у древној незнабожачкој Римској империји развио један изванредан друштвени модел и идеал комуникативне и кооперативне слободе. Од тог идеала су полазили Цар Константин и његови следбеници када су 313. године прогласили Милански едикт. Цар је прихватио хришћанско схватање о слободи као релациони концепт узајамности, чији је кључна карактеристика реципрочност. Кроз дијалог и сарадњу, баш данас у српској држави заступамо наша веровања и традицију, рекао је Епископ Андреј.
Међу уваженим званицама синоћном предавању присуствовали су и Београдски надбискуп Монс. Станислав Хочевар, Архијерејски намесник протојереј ставрофор Бранко Митровић и заменик председника Градске општине Чукарица Урош Јанковић.
По завршетку предавања присутни су били у прилици да обиђу и сталну изложбену поставку у Кули Небојша.