Градски менаџер Горан Весић и директор ЈП „Београдска тврђава” Петар Андријашевић обишли су парк Калемегдан, где је у току уређивање оштећених пешачких стаза.
Према речима Горана Весића, радови који су почели 11. априла трајаће 45 дана, а њихова вредност је 17,8 милиона динара.
– Биће урађенеo око 7,5 хиљада квадратних метара пешачких стаза од Павиљона Цвијета Зузорић према Зоолошком врту. Грађани који обилазе тврђаву могу да виде да су стазе у лошем стању јер то деценијама није уређивано. Желимо да уредимо Калемегдан како би он заиста био много доступнији како за наше грађане тако и за госте јер сви гости Београда не пропушптају посету Калемегдану – рекао је Весић.
Он је додао да Град Београд током ове године има у пројекту мост који ће се спустити од Калемегдана према Бетон-хали чиме ће се омогућити да посетиоци Калемегдана могу да изађу на реку. То је, како је рекао, историјска жеља Београђана која никад није била остварена што значи да се пешице може доћи од Славије директно на Саву.
– Поред тога планирамо да заједно са Владом Србије изградимо жичару од Ушћа према Калемегдану. То може да буде туристичка атракција која ће повећати број туриста. Калемегдан је важан за Град Београд и убудуће ћемо више радити на уређењу свих његових делова попут Павиљона Цвијета Зузорић који је у јако лошем стању, како би он заиста био оно што треба да буде, понос Београда – нагласио је градски менаџер.
Петар Андријашевић је рекао да Калемегдан годишње посети преко два милиона људи и запослени у ЈП „Београдска тврђава” чине све да време које посетиоци проведу овде буде што квалитетније и пријатније.
– Велико нам је задовољство што смо почели са асфалтирањем пешачких стаза овде у парку Мали Калемегдан. У наредном периоду нас очекује још низ пројеката као што је уређење малог степеништа код Француске амбасаде, великог степеништа код Алеје хероја, као и Сахат капија на Горњем граду Београдске тврђаве – рекао је Андријашевић и додао да су последњи пут ове стазе рађене пре више од десет година.